Той, хто ходить в холодну пору року без шапки і теплих шкарпеток, частіше матиме проблеми зі здоров’ям.
Кровоносні судини під дією холоду звужуються, а за таких умов вірусам легше атакувати організм. Британські науковці довели це, провівши дослідження за участю 180 осіб. Серед цілком здорових волонтерів нежить першими підхопили ті, хто розгулює на холоді без шапки і теплих шкарпеток.
Зв'язок між переохолодженням і застудою безпосередній. А саме: холодне чи мокре взуття та шкарпетки призводять до охолодження ніг, які віддають тепло. Через гомілку проходять великі вени, тому кров швидко охолоджується. Крім того на стопах є багато біологічно активних точок. До речі, як і на вухах – їх перемерзання також часто призводить до нежитю та болю у горлі. Ці точки відповідають за всі органи й системи. А переохолодження призводить до розбалансування систем організму.
Під впливом холоду може розвинутися спазм головного мозку, що призводить до сповільнення його кровопостачання. Звідси – і біль голови, і запальні процеси у вухах та дихальних шляхах (отит, ангіни, синусит, гайморит тощо). Крім того, переохолодження голови може спровокувати загострення хронічних хвороб, наприклад, невралгії чи тонзиліту.
Перебування без шапки під холодним дощем чи у вітряну осінню або зимову погоду (навіть при +5 градусах) призводить і до погіршення перебігу гіпертонії, зростання показників внутрішньочерепного тиску. Волосся стає ламким, сухим і прорідженим: переохолодження призводить до порушення кровопостачання волосяних цибулин. Вони «всихають» і людина втрачає волосину за волосиною.
Якщо ви перемерзли та, щоб запобігти захворюванню, насамперед треба якомога швидше надягнути сухі шкарпетки та взуття. Не можна ходити у вологому, навіть якщо у приміщенні тепло. Замерзлі ноги треба розтерти до відчуття тепла.
Випийте гарячого чаю з лимоном, малиною чи калиною. Це допоможе зігрітися і забезпечить організм аскорбіновою кислотою, що спричиняє активізації імунітету.