Неділя, 24.11.2024, 02:01Головна | Реєстрація | Вхід

Категорії розділу

Блог [19]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 20

Міні-чат

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Блог
Головна » 2015 » Листопад » 4 » Як отримувати задоволення від навчання?Шість основних правил.
15:38
Як отримувати задоволення від навчання?Шість основних правил.

           Як отримувати задоволення від навчання?

Шість основних правил.

Чи може навчання приносити задоволення? Більшість з нас сприймають цей процес як щось вимушене, що потрібно просто витримати і пережити. Більше того, з роками змусити себе «пірнути» в нові знання стає все складніше. Але тільки не для мене. Я шалено люблю вчитися. І знаю, як цей процес можна перетворити на приємне проведення часу і досягти результату.

У цьому пості ви не знайдете універсального правила «як вивчити китайську мову і нічого не робити», я лише хочу поділитися основними моментами з власного досвіду, які допоможуть організувати процес самоосвіти більш комфортно.

"Ідеальний світ"

Якщо обстановка не розташовує до концентрації уваги або чимось «напружує», витрачений час на навчання буде саме витраченим. Незатишна кімната, брак світла, свіжого повітря або вільного простору - особисто на мене ці фактори роблять величезний вплив. Тому, перед початком будь-яких занять, я беруся за організацію свого «ідеального світу», створюючи ту обстановку, в якій мені комфортно займатися улюбленими справами, включаючи зручний одяг, певне місце і предмети в кімнаті, подушку, особливу чашку з водою або чаєм і парою свіжих фруктів. У теплу пору року можу перебратися на балкон або в сад. Тут кордонів немає. Коли «мій світ» готовий, можна приступати до навчання.

Свій темп

Не дарма хтось воліє спринтерський біг, а хтось із задоволенням бере участь у марафонах. Ці підходи працюють не тільки в спорті, але і в процесі навчання. На самому початку дуже важливо визначити формат, в якому вам найкраще трудитися, і виробити власний темп.

1. Любите робити все швидко, але протягом недовгого часу? Відмінно! У такому випадку вам підійде формат коротких занять, під час яких ви будете активно слідувати своєму плану і робити невеликі перерви між. Принцип простий - 15-20 хвилин занять, 5-10 хвилин перерви. Під час перерви можна відволіктися на щось інше, наприклад, зробити зарядку, полити квіти, перекусити або вийти на вулицю.

2. Тим же, хто надає перевагу «пірнанню» в тему і «копанню» в деталях, припадуть до душі більш тривалі заняття.

Особисто я час від часу чергую ці підходи, хоча в більшості випадків захоплююся темою і можу просидіти без перерв кілька годин поспіль, втративши лік часу.

Старт і фініш - найважливіші

У більшості випадків, найкраще ми пам'ятаємо факти, які мали місце на самому початку і в кінці якої-небудь події, лише потім відтворюючи в пам'яті інформацію із середини. Погодьтеся, що легше згадати, як все почалося або чим закінчилося, ніж сам процес, який відбувався. Цей принцип роботи нашого мозку слід використовувати і під час навчання - починати заняття з найважливішого, а потім закінчувати так само найважливішим.

Я надаю перевагу в кінці підводити підсумок всього вивченого, щоб закріпити це в пам'яті. Тезово і по суті. Можу навіть повторити кілька разів по дорозі в магазин.

Наполеонівські плани

З таких планів добре починати яку-небудь затію, але в ході реалізації дуже важливо розбити загальний план на проміжні кроки зі своїми проміжними цілями. Для чого це потрібно:

- Щоб сформулювати головну мету. Часто загальна мета виходить досить абстрактною, а робота над детальним планом допомагає її конкретизувати.
- Щоб виправити помилки. Регулярний «апгрейд» допомагає коректувати намічений план, включаючи нові складові або, навпаки, забираючи те, що не потрібно.
- Щоб не закинути процес на півдорозі. Для мене досягнення результату, хоч і проміжного - життєво необхідна мотивація рухатися далі. Без нього з часом всі наміри сходять нанівець.
- Щоб придумати щось нове. Розбивши процес на невеликі відрізки, самі собою з'являються ідеї щодо того, чим можна його доповнити. Це можуть бути як допоміжні ресурси, так і методи для вивчення чого-небудь. Приміром, розклеїти назви предметів в квартирі на мові, яку зараз вчиш, завжди мати невеликий блокнот в сумці для нотаток або придумати варіанти заохочень для себе коханого за свої ж результати.

Ні - списками, так - картам

Mind maps (або асоціативні карти) - те, що вам потрібно для самоосвіти. Вони мають велику перевагу перед списками, які ми всі звикли складати - можливість візуально виділити інформацію. Карти допомагають не тільки структурувати всі дані, а й вибудувати їх пріоритетність і взаємозв'язок між собою. Простий приклад: розміщуєте головне слово, фразу або тему в центрі карти, пов'язуєте його з меншими категоріями (важливі терміни, ідеї, завдання тощо), на більш дрібних гілках розташовуєте підкатегорії. За допомогою таких карт набагато легше запам'ятати великі масиви інформації, не обтяжуючи себе постійним зубрінням.

Have fun and dream

І останнє - приймайте будь-яке завдання (вивчити іноземну мову, пройти курси підвищення кваліфікації, здати на права) як веселу і цікаву затію, а не як щось обов'язкове і складне. Крім того, частіше мрійте про те, які перспективи для вас відкриють нові знання. Вивчаєте мову? Можливо, в результаті, виїдете в іншу країну або виграєте в іноземній лотереї. Не обмежуйте себе, мрійте по повній. Для вас це лише чергова пригода, яку ви в силах самі створити для свого ж задоволення. Адже остаточне рішення приймаєте тільки ви.

© Автор невідомий.

Категорія: Блог | Переглядів: 223 | Додав: filipchukk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 xomador • 21:20, 08.11.2015
Дууже гарний мультик і дуже гарна українська мова happy
avatar
Copyright MyCorp © 2024 | uCoz